post

Pateicoties attīstītajām tehnoloģijām, ir pieejamas dažādu funkciju zobu kapes, lai katra pacienta ortodontiskās problēmas atrisināšanai atrastu piemērotākās. Tās ir neuzkrītošas, jo, lielākoties ir caurspīdīgas  Apskatīsim dažus klīnikas piedāvātos kapju veidus.

Kapju veidi un pielietojums

Dr. Katkevičas zobārstniecība piedāvā ‘’Ordoline’’ kapes, kuru funkcionalitātes galvenais mērķis darbojas līdzīgi kā breketēm. Pēc katra pacienta mutes un žokļa anatomijas tiek izgatavots un izrakstīts noteikts kapju skaits, kas ir jāmaina reizi divās nedēļās, dienā tās lietojot pēc iespējas ilgāk, ieteicams 22 stundas. Izejot visu kursu, gala mērķis ir uzlabots sakodiens un zobu novietojums. Kapes neapgrūtina runāšanu, ir gandrīz neredzamas un salīdzinoši ērtas.

Retensijas kapi izmanto, lai pabeigtais ārstēšanas rezultāts, piemēram, pēc brekešu lietošanas, saglabātos un veiktu fiksāciju nepieciešamajā vietā. Retensijas kape arī ir neredzama un nerada diskomfortu, jo to lieto nakts laikā.

Cilvēkiem, kas miegā saskaras ar bruksismu, ir ieteicams lietot nakts kapi. Bruksisms ir nekontrolēta žokļa kustināšana, kuras dēļ augšžokļa un apakšžokļa zobi savstarpēji beržas, izraisot zobu nodilumu, plaisas vai pat protēžu lūzumu. Nakts kape atvieglos spiedienu žoklī un muskuļos. Pēc individuālas izgatavošanas tās būs radītas tieši jūsu zobiem, tomēr kamēr pie tām pierod, sākums var būt mazliet nepatīkams.

Daudzi sporta veidi vairs nav iedomājami bez sporta kapēm. Tas ir lielisks veids kā pasargāt žokli un zobus reaktīvu un asu sporta veidu piekritējiem. To iegūšana prasīs tikai 2 zobārsta apmeklējumus. Pirmajā tiks paņemts augšžokļa nospiedums, bet otrajā pacients jau var ierasties klīnikā, lai saņemtu sev personalizēto kapi.

Ir pieejama arī zobu pozicionēšanas kape, to mēdz dēvēt arī par ķirurķisko gidu,ko izmanto tad, kad operācijas laikā pacientam tiek ievietoti implanti. Šī kape palīdz zobārstam pēc iespējas veiksmīgāk un precīzāk izplānot implanta novietojumu un ievietot zobu implantus.

Šie ir pāris mūsdienās izmantotāko kapju veidi. Ja kādreiz esi aizdomājies sākt izmantot zobu kapes, tad par šiem un vēl citiem veidiem sīkāku informāciju var iegūt https://diennaktszobarstnieciba.lv/. Zobu kapes ir moderns un neitrāls zobu un žokļa stāvokļa uzlabošanas veids.